Červeného kříže 1672, Ostrava Tel.: 603 452 769

Zdravotní obuv je především pohodlná, bezpečná a přizpůsobená vašim potřebám a zdravotním problémům. Ačkoliv je nedokáže vyléčit, umožňuje vám kvalitnější každodenní život a prevenci případných zdravtních komplikací či zranění.

Nepodceňujte správnou obuv

Nohy patří k nejvíce zatěžovaným částem těla. Velkou část dne nesou celé naše tělo. Pod velkým tlakem jsou tak nejensamotné svaly a klouby, ale i klenba a chodidla. Často si to ani neuvědomujeme, ale „trápíme“ naše nohy ve špatně zvolené obuvi. Následek se může projevit ve špatném držení těla, výraznějšímu namáhání jedné nebo druhé nohy a klidně i celé poloviny těla. Bolest zad či posunuté plotýnky kvůli špatným botám jsou opravdu zbytečné utrpení.

Jak vybrat zdravotní obuv?

  • Bota se přizpůsobí vaší noze, ne naopak.
  • Pružná špička (pokud z nějakého důvodu nepotřebujete pevnou).
  • Prsty mají dostatek místa a pohodlí. Vyhnete se tak puchýřům a otlakům. Nebojte se volného prostoru kolem paty i prstů. Bota ale nesmí padat.
  • Bota dobře drží na noze – zkrátka musí vám sedět. To znamená změřit nejdříve vaše nohy a poté vybrat vhodný rozměr bot, případně vložek.
  • Bota musí dýchat, je prodyšná a dobře absorbuje vlhkost.
  • Antibakteriální úprava.
  • Protiskluzová podrážka.

Kam pro zdravotní obuv v Ostravě?

V naší prodejně zdravotních potřeb v Ostravě prodáváme zdravotní obuv pro celodenní nošení v práci, venku i doma. Navštivte nás a pomůžeme vám vybrat. Informujte se u svého doktora nebo ortopeda o možnosti uplatnění poukazu a úhrady zboží přes vaši zdravotní pojišťovnu.

Navštivte naši prodejnu zdravotních pomůcek v Ostravě

Zdravotní potřeby Ostrava

Adresa
Červeného kříže 1672
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Otevírací doba
pondělí až pátek: 8–15.30 hod.
Sobota, neděle zavřeno

Tel.: 603 452 769 nebo 734 479 321

Kontaktujte nás