Červeného kříže 1672, Ostrava Tel.: 603 452 769

V naší prodejně zdravotních potřeb v Ostravě nabízíme různé druhy rehabilitačních pomůcek pro dospělé i pro děti. Ať už se chcete zbavit bolesti, nebo chcete procvičovat funkci svalů či zlepšit motoriku. Rádi vám pomůžeme vybrat vhodné zdravotní pomůcky k vaší rehabilitaci.

Rehabilitační míč Overball

Overball je velmi užitečná a praktická zdravotní pomůcka. Je to malý, měkký míč (k dostání ve více velikostech), který slouží nejčastěji k různým formám cvičení a rehabilitace. Povrch overballu je speciálně vyrobentak, aby neklouzal a byl omyvatelný. Lze jej používat jak zcela nafouknutý, tak i částečně nafouknutý (podle typu cvičení). Overball má vysokou nosnost (snese zatížení až 100 kg).

K rehabilitaci, do kanceláře i do auta

Overball patří mezi zdravotní pomůcky, které najdou využití opravdu na mnoha místech. Trpíte bolestmi? Jste po úraze? Overball určitě využijete k rehabilitačnímu cvičení. Chcete posilovat hluboké tzv. stabilizační svaly? Zlepšit rovnováhu pomocí balančního cvičení? I zde vám pomůže powerball. máte sedavou práci v kanceláři nebo v autě? Chystáte se na delší cestu letadlem? I zde se vám bude hodit tento rehabilitační míček

TIP: Podívejte se na různé cviky s overballem. Případně navštivte rehabilitační centrum nebo fyzioterapeuta, kde vás naučí správné techniky cvičení, rehabilitace či zdravé sezení.

Cvičení a fyzioterapie v těhotenství

Během těhotenství dochází v ženském těle k celé řadě výrazných změn, nejen hormonálním, ale také v pohybovém ústrojí. Těhotné ženy se běžně setkávají s bolestí zad, hlavy a chodidel. Rehabilitace a fyzioterapie v těhotenství může být výborná volba, jak se zbavit nepříjemných bolestí nebo jim předcházet. Důležité pro každou nastávající maminku je určitě individuální přístup vzhledem k jejímu stavu, a tedy nutná konzultace s odborníkem. Při cvičení v těhotenství je overball skvělým pomocníkem.

Masážní prstýnky

Masážní prstýnek je vynikající zdravotní, rehabilitační a masážní pomůcka, která dokáže zlepšit prokrvení a funkci kloubů. Masáž prstýnky se také používají ke stimulaci akupresurních bodů na prstech a ke zlepšení toku lymfy nebo zmírnění při oteklých prstech. Lze použít i na prstech dolních končetin.

Fitball – gymnastický, rehabilitační míč

Fitball neboli gymnastický míč je další skvělá zdravotní pomůcka, která slouží nejen k rozšíření vaší zásoby cviků, k rozvoji rovnováhy a posilování zejména vnitřních svalů. Často se také používá při sedavé práci – k sezení místo židle. Sezení na gumovém míči není tak snadné, jak by se mohlo zdát, a právě v tom spočívá jeho výhoda – takovýto způsob sezení, ať už při práci nebo během samotného cvičení, nás nutí neustále vyvažovat a hýbat se. Vyhneme se tak dlouhému sezení v jedné strnulé poloze a dalším špatným návykům tzv. „nezdravého sezení“. Fitball nás zkrátka neustále nutí zapojovat různé svaly a být tak neustále v aktivní poloze.

V kanceláři na míči nemusíte sedět celý den, bohatě postačí několikrát posedět na míči a klidně jej takto střídat s vaší běžnou židlí. Ať už v práci, či doma, fitball můžete využívat také k příjemnému protahování, které vás příjemně povzbudí a vytrhne z denní rutiny.

TIP: Najděte si správné techniky cvičení i sezení nebo se poraďte s odborníkem.

Jak vybrat správnou velikost gymnastického míče Fitballu?

Správná velikost gymnastického fitballu se určuje podle vaší výšky. Pokud si nejste jistí vaší výškou ani průměrem míče, můžete si vhodnou velikost zkontrolovat jednoduše – posaďte se na míč, vaše nohy by měly svírat pravý úhel, stehna rovnoběžně (vodorovně) s podlahou. Někdy se také stává, že máte dobrou velikost míče, ale je nedostatečně nafouknutý, to má za následek menší průměr míče, což není vhodné.

  • vaše výška je 150 – 163 cm: Zvolte gymnastický míč o průměru 55 cm, obvod míče 173 cm
  • vaše výška je 163 – 180 cm: Zvolte gymnastický míč o průměru 65 cm, obvod míče 204 cm
  • vaše výška je 180 – 201 cm: Zvolte gymnastický míč o průměru 75 cm, obvod míče 236 cm

Rehabilitační a masážní míčky, masážní polštářky a další pomůcky najdete v naší prodejně zdravotních potřeb v Ostravě.

Navštivte naši prodejnu zdravotních pomůcek v Ostravě

Zdravotní potřeby Ostrava

Adresa
Červeného kříže 1672
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Otevírací doba
pondělí až pátek: 8–15.30 hod.
Sobota, neděle zavřeno

Tel.: 603 452 769 nebo 734 479 321

Kontaktujte nás