Červeného kříže 1672, Ostrava Tel.: 734 479 321

Dalším revolučním produktem od Ottobock je Mollii Suit, neuromodulární oblek navržený pro léčbu pacientů s neuromotorickými deficity.

Ve spolupráci s Ottobock dodáváme na trh oblek Exopulse Mollii Suit. Tento oblek představuje průlomovou aplikaci neurostimulace jako ověřené, vysoce hodnocené techniky při léčbě pacientů se spasticitou.

Jak tato zdravotní pomůcka funguje?

Stimulace téměř celého těla je navržena tak, aby umožňoval léčbu spasticity a aktivaci svalových skupin za pomocí reciproční inhibice. Stimulace probíhá za pomocí 58. elektrod na 40. svalových skupin a je vše řízeno programovatelnou řídící jednotkou.

Exopulse Mollii Suit je zdravotnický prostředek pro dětské a dospělé uživatele s dětskou mozkovou obrnou (DMO), roztroušenou sklerózou (RS), mrtvicí (CMP) nebo jinými neurologickými poruchami, kteří trpí spasticitou, slabou aktivací svalů a souvisejícími bolestmi. Na rozdíl od mnoha neurostimulačních technik, které se zaměřují pouze na symptomatické svaly, zmírňuje náš oblek spasticitu a průvodní bolest stimulací oslabeného antagonisty spastického svalu. Výsledkem je obnovení rovnováhy v postižených svalech, která může pomoci pacientům pohybovat se volněji, bezpečněji a s menšími bolestmi.

Jak často se provádí terapie v obleku a kde?

Doporučuje se používat obden 1 hodinu. Dle možností je vhodné kombinovat s fyzioterapií, tréninkem nebo jinou fyzickou aktivitou (neužívat během těchto aktivit, ale následně). Pokud poskytovatel zdravotní péče neurčí jinak.

Po provedeném vyšetření nahrajeme do řídicí jednotky obleku terapeutický program vhodný právě pro vaši diagnózu a šitý vám na míru. Po domluveném období provádíme kontrolní vyšetření, a pokud je to potřeba, program řídicí jednotky upravíme.

Oblek Exopulse Mollii Suit je určen pro terapie přímo v domácím prostředí, zařazen ale může být samozřejmě i do programů rehabilitačních zařízení.

Oblek poskytuje mnoha uživatelům rychlou úlevu. Pomocí jemných, sotva znatelných pulzů uvolňuje napjaté svaly, reaktivuje ty oslabené a obnovuje přirozenou pohyblivost. A to vše za pouhou hodinu.

Oblek se skládá ze dvou kusů oblečení – topu a legín. Dodává se v různých velikostech pro děti i dospělé.

Hradí pojišťovna tuto pomůcku?

Tento oblek není hrazen ze zdravotního pojištění, je k dispozici pouze pro samoplátce.

Podrobnější informace o Mollii Suit naleznete na stránkách Ottobock.

Navštivte naši prodejnu zdravotních pomůcek v Ostravě

Zdravotní potřeby Ostrava

Adresa
Červeného kříže 1672
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Otevírací doba
PO 8:00–17:00
ÚT 8:00–15:30
ST 8:00–15:30
ČT 8:00–15:30
PÁ 8:00–12:00

Tel.: 603 452 769 nebo 734 479 321

Kontaktujte nás