Červeného kříže 1672, Ostrava Tel.: 603 452 769

Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku

Jak so dostanu do prodejny zdravotních pomůcek v Ostravě?

Naše prodejna zdravotnických pomcek se nachází na adrese Červeného kříže 1672 v Ostravě. Pohodlně se k námdostanete autem i městskou hromadnou dopravou. Prodejna má bezbariérový přístup a je otevřená každý den od pondělí do pátku. Pro bližší orientaci navštivte stránku s kontaktními údaji.

Jak získám poukaz na zdravotní pomůcku?

Ortoticko-protetické pomůcky předepisuje odborný lékař. Může to být rehabilitační lékař, chirurg, neurolog nebo ortoped. Většina pomůcek je hrazena v plné výši vaší zdravotní pojišťovnou. Zdravotní pomůcky se předepisují formou poukazu, který je platný obvykle 30 dní. Pokud jej nestihnete uplatnit a vyprší jeho platnost, lékař vám vystaví nový. Zdravotní pomůcku si pak vyberete v naší prodejně zdravotnických potřeb. V případě pracovního úrazu řešte uhrazení se zaměstnavatelem. Pokud jde o úraz, který vám způsobila jiná osoba, může být zdravotní pomůcka hrazena z pojištění této osoby. Některé zdravotní pomůcky nejsou hrazeny pojišťovnou, nebo jsou hrazeny jen částečně a je u nich velký doplatek. Zde se vám nabízí možnost požádat o jednorázový příspěvek na pořízení pomůcky, nebo úhrady doplatku, a to na městském úřadě v místě vašeho trvalého bydliště.

Můžu si u vás domluvit dopravu zboží?

Ano, nabízíme i možnost dopravy zdravotních pomůcek na vámi požadovanou adresu. Kontaktujte nás pro bližší informace.

Jaký je rozdíl mezi sériovou a individuální pomůckou?

Individuálně vyrobené zdravotnické pomůcky jsou vyráběny individuálně pro konkrétního klienta na míru v protetických pracovištích. Vyrábí je zkušení profesionálové se vzděláním ortotik protetik, případně obuvník specializovaný na ortopedickou obuv. Pro tento typ pacientů není sériová pomůcka vhodná, protože nesplňuje požadavky na léčebnou pomůcku pro danou diagnózu. Sériové zdravotnické pomůcky prodávají zdravotnické potřeby a výdejny.

Kolik zaplatím a kolik přispívá zdravotní pojišťovna na zdravotní pomůcky?

Každá zdravotnická pomůcka má jinou výši finanční spoluúčasti.